Archive for the ‘Latin Amerikan Dansı’ Category

Cha cha cha Dansı Nedir

Cha cha cha dansı latin amerkian dansıdır. Cha Cha dansının ana figürü 3 adımdan oluşur.Cha cha cha dansı popüler müzikle yapılabildiği gibi cha cha cha’nın baskın olduğu asıl müzikle yapılır.

Cha cha cha’da bas ağırlıklı müzik olmalıdır. Öğrenmeye ilk başlanıldığında yavaş müzikle başlayıp, ilerledikçe daha hızlı ritmli müzikle devam edilir.

Cha Cha Cha bir latin Amerikan dansıdır. 1950′li yıllarda mambu ve rumbanın karışımıyla ortaya çıkmıştır.

Diğer danslardan farkı ise, çok daha aktif, dinamik ve eğlenceli bir dans oluşudur. Basit yapısından dolayı çok çabuk kabul görmüş bir dans türüdür.

Cha cha cha international dans kursu veren tüm okullarda öğrenilebilmektedir. Read more »

Paso Doble Dansı Nedir

Paso Doble”  kelime anlamı “iki adım” dır.Anayurdu İspanya olarak bilinse de Fransa’dır. Tüm dünyada tutulmuştur. Tutkui gurur ve ağırbaşlılığı ifade eder. Bu dansta vücut oldukça gergin, aynen matador duruşundadır.

Viyana Valtz’i gibi Paso Doble de yüksek seviyede teknik kabiliyet gerektiriyormuş gibi bir imaj yaratır. Bunun en büyük nedeni insanların bu her iki dansı daha çok televizyonda yayınlanan dans yarışmalarından takip ediyor olmalarıdır. Buna karşın Paso Doble’nin kolaylaştırılmış sosyal versiyonu yaş veya kabiliyet sınırı tanımaksızın dünyadaki dans klüplerinde ve İspanya Fransa Latin-Amerika ülkelerinde daha yaygındır. Read more »

CityMusic theme is brought to you by Quasargaming.com online slot games such as Book of Ra Spielen, Sizzling Hot Spielen and Lord of the Ocean.